Підтягнутий плоский живіт з часом покрився жировим шаром? Може бути справа в обсязі вживаного пива? Такі питання виникають у багатьох людей, адже «пивний» живіт – явище поширене. Схильність до збільшення живота спостерігається по всьому світу, особливо в старшій категорії людей. Але чи справді причиною є пиво? Навколо багато цінителів напою у відмінній формі, і, навпаки, багато людей з великим животом, які пива не п'ють. Слід розглянути питання детально.

Що впливає на зростання живота?

Насправді причина криється не тільки в пиві. Причиною зростання жирових тканин в районі живота стають калорії. Саме вони трансформують плоский торс на м'який животик. Калорії можна отримувати з багатьох джерел як алкоголь, солодощі, напої, їжа, які вживаються в надмірних порціях. Особлива роль алкоголю в тому, що він стимулює апетит.

Зв'язок великого живота та алкоголю пояснює доктор медичних наук, експерт ендокринології й дослідник ожиріння Майкл Дженсен (Клініка Майо, Рочестер, штат Міннесота) тим, що в процесі печінка зайнята спалюванням саме алкоголю замість жиру.

Ще одне звинувачення в бік пива – його калорійність дуже легко перевищити. Середній вміст калорій в пиві близько 150. З огляду на те, наскільки багато люди можуть випити його за один раз, є реальні шанси отримати більшу їх порцію.

Також грає роль їжа, якою заїдають пиво. Це зазвичай дуже жирні, висококалорійні страви: піца, крильця, снеки, чіпси та подібне.

Чому жир осідає на животі?

Коли калорій вживається більше, ніж спалює організм, то надлишки накопичуються у вигляді жиру. Місця зберігання цих запасів на тілі розрізняються залежно від віку, статі та гормонального фону.

Спочатку в дитячому віці накопичення жирових відкладень протікає аналогічно. З перехідним періодом цей процес змінюється:

  • у жінок більша кількість підшкірного жиру, тому він осідає на руках, стегнах, сідницях і животі:
  • чоловіки мають меншу кількість жиру, тому він накопичується в області живота.

«Пивний» живіт більш виражений у старших вікових категорій, через те, що з роками організм вимагає менше калорій, активність знижується, що сприяє зайвій вазі. Також знижується рівень гормонів у представників обох статей, що провокує зростання живота. Жінки в період менопаузи, які приймають гормональні засоби, більш схильні до жирових відкладень на животі. За словами доктора Дженсена, в категорію ризику потрапляють ще й курці.

Чим «пивний» живіт небезпечний?

Перше, про що думають багато, це зіпсована фігура, неестетичний вигляд. Однак це не найскладніше. Жир на животі може стати причиною серйозних проблем зі здоров'ям як цукровий діабет, серцево-судинні захворювання.

До речі, мати зайві кілограми на талії та стегнах не так ризиковано. Вісцеральний тип жиру, який поширюється в черевній порожнині й обволікає внутрішні органи, особливо небезпечний.

Доктор Майкл Дженсен наводить наступні цифри для контролю над жировими відкладеннями:

  • обхват талії жінок до 90 см;
  • чоловіків-до 100 см.

Якщо ці параметри, які є рекомендаційними, перевищені, то ризик розвитку проблем із серцево-судинною системою, метаболічного синдрому та летальних випадків зростає. Спеціаліст рекомендує стежити за даними нормами.

Як прибрати живіт?

Миттєвого способу прибрати жир з живота не існує. Рекомендовано дотримуватися перевіреного методу зниження кількості калорій, а також збільшення фізичних навантажень. Низькокалорійна дієта здатна прибрати «пивний» живіт.

Для початку непогано буде почати вживати менше алкоголю. Це сприяє зменшенню алкогольних калорій, знижує ризик ураження печінки. Згідно з рекомендаціями американської програми схуднення, норма алкоголю в день для чоловіків становить два келихи, для жінок – один.

Пристрасним любителям пива також є деякі поради:

  • денну норму пива краще взяти світлих сортів, де міститься близько 100 калорій;
  • можна вживати пиво тільки на вихідних;
  • чергувати алкогольні напої з безалкогольними та низькокалорійними.

Також важливо правильно харчуватися, включаючи їжу і під час прийому алкоголю, щоб не допустити надлишку калорій.

Як фізичні навантаження можуть допомогти позбутися від «пивного» живота?

Виконуючи присідання або інші вправи для преса, людина зміцнить свої м'язи живота, стимулює їх тонус, але жир не прибере. Комплексне схуднення – дієвий спосіб позбутися від будь-якого типу жиру.

До найефективніших в жироспалювальному плані видів спорту відносяться біг, аеробіка, плавання, теніс, їзда на велосипеді. Поєднання збалансованої дієти та спорту – ключ до успіху.

Позитивним моментом можна назвати те, що при схудненні першим йде жир з живота. Вісцеральний жир також розщеплюється швидше, тому він піде в першу чергу, особливо у тих осіб, кому є що спалювати.